مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل:3 باب کتابخانه عمومی در اردبیل افتتاح می‌شود

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: سه کتابخانه عمومی در سالجاری در استان اردبیل تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ در مراسمی که به منظور رونمایی سه جلد کتاب نویسنده اردبیل با حضور نمایندگان مجلس، معاونین استاندار،جمعی از مدیران دستگاههای اداری و جمعی از اساتید دانشگاههای اردبیل در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

 رباب عزیزخانی طی سخنانی با اشاره به برگزاری دومین مراسم رونمایی از کتابهای فاخر نویسندگان استان در سال جدید اظهار داشت؛ در راستای ایجاد انگیزش برای مطالعه برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی اجرا می شود.

وی در ادامه سخنان خود افزود: در توسعه فضای فیزیکی کتابخانه‌ها ما امسال شاهد افتتاح دو پروژه کتابخانه‌ای شامل کتابخانه شام اسبی اردبیل و انجیرلوی بیله‌سوار خواهیم بود که به سرعت عملیات اجرایی آنها در حال تکمیل است.

وی به پیشرفت 90 درصدی پروژه کتابخانه مرکزی بیله‌سوار اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه از محل منابع دولتی در فضایی به مساحت بیش از 2 هزار مترمربع در حال احداث است و در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: در برخی از شهرستان‌ها ، مناطق محروم و کم جمعیت داریم که نیاز به کتابخانه دارند که به دلیل محدودیت منابع اعتباری در احداث کتابخانه سعی می‌کنیم تا با ایجاد کتابخانه هایی با مشارکت سایر دستگاهها نسبت به دسترس پذیر نمودن کتاب در آن مناطق اقدام کنیم.  

وی بیان کرد: ما امسال برنامه‌های فرهنگی متنوعی را نظیر جمع‌خوانی کتاب، نشست کتابخوانان و معرفی کتاب ماه و دیگر برنامه های متنوع برگزار می‌کنیم تا در همه شهرستان‌ها بتوانیم ایجاد انگیزه و رغبت برای مطالعه کتاب را شاهد باشیم.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: در مراسم امروز سه کتاب نویسنده اردبیلی زعفر احدزاده با عناوین؛ سید عبدالرحیم خلخالی، گیوی سرزمین نیکان و بزرگان و کتاب امیرعشایر خلخالی رونمایی شد تا علاقمندان به تهیه این کتاب بتوانند نسبت به جنوب استان اردبیل اطلاعات بیشتری را کسب کنند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 109