امام جمعه پارس‌آباد:خانواده‌ها اهدای کتاب را در مناسبت‌های مختلف مورد توجه قرار دهند

امام جمعه شهرستان پارس‌آباد گفت: به جای هدیه دادن‌های مادی و ظاهری شایسته است خانواده‌ها در ترویج و توسعه فررهنگ کتاب و کتابخوانی در مناسبت‌های مختلف به همدیگر کتاب هدیه دهند.

حجت‌الاسلام رشادی با حضور در کتابخانه شهید رجایی پارس‌آباد و در اجرای طرح کتابخانه‌گردی در این شهرستان اظهار کرد: ما بسیار خوشحال هستیم که نهاد کتابخانه‌های عمومی در قالب طرح ارزشمند کتابخانه‌گردی در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) بستری را فراهم کرده تا زمینه ترغیب و تشویق مناسب تک تک اعضای خانواده برای حضور در کتابخانه‌ها و خواندن کتاب فراهم آید.

وی خاطرنشان کرد: به جای سایر ابزارها و فضاهای مجازی مرسوم بهتر است خود خانواده‌ها اعم از پدر و مادر امر مطالعه و خواندن کتاب را به عنوان ضرورت زندگی هدفگذاری کنند تا فرزندان آنها به تدریج به این امر مشتاق و علاقمند شوند.

امام جمعه پارس‌آباد افزود: هر چند این علاقمندی و ایجاد انگیزه یک شبه اتفاق نمی‌افتد بلکه ضرورت دارد به تدریج ما موضوع کتاب و امر مطالعه را در بین فرزندان خود با راهکارهایی که در پیش می‌گیریم ایجاد کرده و در مدارس و دانشگاه‌ها زنگ مطالعه و برپائی نمایشگاه‌های کتاب مورد توجه قرار گیرد.

رشادی بیان کرد: ما اگر می‌خواهیم فرهنگ متعالی و غنی داشته باشیم باید زیرینای این کار را اهتمام به مطالعه و انس با کتاب قرار دهیم که ضرورت داررد در این زمینه با برنامه‌ریزی و هدفگذاری مشخص حرکت کنیم تا به صورت بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت بتوانیم اهداف موثر و راهگشای خود را در این زمینه عینیت بخشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس‌آباد مرزی بودن شهرستان پارس‌آباد را یادآور شد و گفت: با توجه به دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان در اغوا و انحراف جوانان ضرورت دارد با تکیه بر غنای فرهعتگی و ارزشی خود سعی کنیم دانایی و آگاهی مردم را از طریق کتاب ارتقا داده و بسترهای یک تحول کیفی موثر و راهگشا را در حرکت روبه جلو و پیشبردی در این حوزه رقم برنیم.

انتهای پیام/

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 63