فرماندار اردبیل: طرح کتابخانه‌گردی ترغیب مردم برای مطالعه مفید است

فرماندار اردبیل گفت: طرح کتابخانه‌گردی حرکت موثر و راهگشا برای ترغیب و تشویق عموم مردم برای امر مطالعه و کتابخوانی است که نتایج سودمندی را به همراه خواهد داشت.

جواد زنجانی در گفتگو با روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: به رغم مغفول ماندن امر کتاب و کتابخوانی، در دولت تدبیر و امید با رویکردهای مناسب طرح‌های موفقی در راستای انگیزه‌بخشی مردم برای امر مطالعه اجرا و عملیاتی شده که امیدواریم اجرای طرح کتابخانه‌گردی نیز نتایج سودمندی را به همراه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در فضای توسعه ابزارهای مختلف اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مردم که از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها گرفته تا شبکه‌های مختلف فضای مجازی کتاب به عنوان یک دوست همیشه مهربان انسان‌های جامعه همچنان جایگاه خود را حفظ کرده به طوری که علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی ساعاتی از ایام روز را به این امر مهم و ارزشمند اختصاص می‌دهند.

فرماندار اردبیل لازمه تحقق اهداف کتاب و کتاب خوانی و گرایش مردم را به عادت خوب کتاب خوانی روزانه ایجاد زیرساخت‌های لازم در بخش احداث کتابخانه‌های متعدد اعلام کرد و گفت: در شهرستان اردبیل و با استفاده از ظرفیت نهادها و تشکل‌های غیردولتی و برخی موسسات و بانک‌ها با تامین زمین مورد نیاز از سوی شهرداری کتابخانه‌های خوبی احداث شده تا فضای مطالعه برای علاقمندان در مناطق مختلف شهر اردبیل فراهم آید.

زنجانی با قدردانی از تلاش و همت کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در انجام فعالیت‌های متنوع در بخش کتاب و کتاب خوانی بیان کرد: امیدواریم 17 اسفند و در قالب طرح کتابخانه‌گردی شاهد حضور هموطنانمان در کتابخانه مرکزی اردبیل برای ترغیب و تشویق عموم مردم برای تحقق اهداف و برنامه‌های حوزه کتاب و کتابخوانی و نهادینه شدن این امر ارزشی باشیم.

رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل گفت: با توجه به اینکه این طرح قرار است همزمان با سراسر کشور و شهرهای مختلف استان اردبیل در مرکز استان نیز اجرا شود به یقین با حضور در کتابخانه مرکزی اردبیل سعی خواهیم کرد تا به نوبه خود از تلاش‌های خوب کتابداران و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی قدردانی و در قالب طرح کتابخانه‌گردی اسباب یک حرکت نمادین را در توسعه و تقویت این امر مهم فراهم آوریم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 62