دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس تصریح کرد؛جوان های دهه ۷۰، امروز پرچم انقلاب و دین را به دست گرفته اند

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس گفت: برگزاری این کنگره ازچند جهت قابل تقدیر است که مهم ترین آن مشارکت جوان هایی است که انقلاب، امام خمینی(ره) و دفاع مقدس را ندیده اند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با تشکر از حجت  الاسلام جواد محمدزمانی و برگزار کنندگان این کنگره گفت: برگزاری این کنگره ازچند جهت قابل تقدیر است که مهم ترین آن مشارکت جوان هایی است که انقلاب، امام خمینی(ره)   و دفاع مقدس را ندیده اند.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به یکی از جلسات مقام معظم رهبری با شاعران و نویسندگان که در دی ماه ۱۳۹۵ رقم خورد، گفت: آقایان نیلی، اسفندقه و قزوه که در اینجا هستند در آن جلسه حضور داشتند و شاهد این ماجرا بودند. من آن شب این سعادت را پیدا کردم قبل از مراسم به محل جلسه برسم. چند دقیقه بعد از من آقای علی خوش لفظ وارد شد و در گوشه ای نشست. بعد از مدتی دیدم از درد به خودش می پیچید. به قدری درد داشت که آرام و قرار نداشت. احساس کردم او با حال بدش طاقت این جلسه را نخواهد داشت.

وی افزود: زمانی که مقام معظم رهبری وارد شدند آقای خوش لفظ را دیدند ودر آغوش گرفتند و از ایشان احوال پرسی کردند و آقای خوش لفظ که آن همه درد داشت، آرام گرفت و بعد از نماز چنین آدمی که سال هاست با جراحت های عمیق دست و پنجه نرم می کند رو به مقام معظم رهبری کرد و گفت: آقا ما نگرانیم، کسانی به ما گفتند که از ناهمراهی بعضی ها در این انقلاب به قلب شما فشار می آید چیزی به ما بگویید که آرام شویم.   ببینید آدمی با این همه درد و زخم نگران خودش نبود، نگران رهبرش بود. در همان جا آقا آن پاسخ محکم و قوی را دادند که چندی بعد منتشر شد. گفتند: خیال تان راحت باشد من خوب خوبم، اصلا هم نگران نباشید. معلوم است وقتی می خواهید به قله برسید در راه به سختی می خورید. اصلا نگران نباشید. با چنین پاسخی علی آقای خوش لفظ آرام گرفت.

دبیرکل نهاد در ادامه مراسم با استناد به آخرین آمار سرشماری نفوس و مسکن گفت: طبق آخرین آمار سرشماری نفوس و مسکن، ۷۲ درصد جمعیت کشور بعد از انقلاب به دنیا آمده اند و ۸ درصد از جمعیت کشور هم زمان انقلاب طفل بودند. به عبارتی ۸۰ درصد از جمعیت ما را کسانی تشکیل می دهند که نه انقلاب را دیدند، نه امام را دیدند و نه دفاع مقدس را. اینها هستند که امروز پرچم انقلاب و دین را در دست گرفته اند و پیش می برند.

وی ادامه داد: گذر زمان ثابت کرده است که از ابتدای پیروزی انقلاب هر کاری دشمن کرده است نتیجه اش در جبهه مقابل برعکس بوده است. از طرف جبهه دشمن با ایجاد گروهک ها، تجزیه طلبی ها، ترور، جنگ، تحریم و...و در این سال های اخیر هم به مدد فضای مجازی چقدر به انقلاب، ارزش ها، ائمه و امام حسین توهین شد اما از آن طرف جمعیت اربعین بیشتر شده است. هر چه به انقلاب توهین کردند، جمعیت راهپیمایی ۲۲ بهمن بیشتر شد. امام (ره) فرمودند خداوند اسلام را به وسیله دشمنانش تأیید می کند.

مختار پور در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از کسانی که در این کنگره شرکت کردند، جوان هایی هستند که نه امام را دیدند، نه انقلاب را دیدند، نه دفاع مقدس را دیدند، گفت: شهید حججی متولد ۱۳۷۰ است. به بیان مقام معظم رهبری شهید حججی نمونه  ای از  افراد کثیری  است. شهید حججی یک فرد نیست؛ شاخصی برای گروه عظیمی است. علیرغم ناهمراهی ها، ناسازخوانی های بعضی افراد باید به آن حرفی که مقام معظم رهبری آن روز به علی آقای خوش لفظ گفتند و قلب او را آرام کردند ایمان بیاوریم. اینکه این انقلاب با قوت پیش می رود و هیچ جای نگرانی برای دلسوزان انقلاب و اسلام نیست.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 26
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما