مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل:پرامانت ترین کتاب در کتابخانه های عمومی استان مربوط به حوزه کودک بوده است

بیشترین امانت کتاب در کتابخانه های عمومی استان اردبیل در پنج ماهه منتهی به شهریور، مربوط به کتابهای حوزه کودک بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیزخانی با بیان این مطلب، اظهار داشت: بر اساس آمار کتابهای امانت داده شده در پنج ماهه منتهی به شهریور امسال، بیشترین درخواست امانت مربوط به کتابهای حوزه کودک بوده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل افزود: 5 کتاب پرطرفدار برای امانت عبارت بوده اند از: قصه های خوب برای بچه های خوب، دفتر خاطرات بچه لاغر مردنی، قصه های من و بابام، قصه های شاهنامه و 10 قصه از اما رضا(ع).

وی، پس از کتابهای حوزه کودکان، کتابهای مربوط به نوجوانان را در رتبه دوم کتابهایی اعلام کرد که بیشترین درخواست امانت را داشته اند و افزود: به طور کلی، از بین 10 کتاب پرطرفدار برای امانت، 9 کتاب مربوط به حوزه کودک و نوجوان هستند.

عزیزخانی، استقبال کودکان و نوجوانان را از برنامه های کتابخوانی و فرهنگی، امیدبخش توصیف کرده و گفت: مطمئناً برای اینکه نسلی کتاب خوان و اهل مطالعه پرورش دهیم، باید کودکان خود را با لذت کتابخوانی آشنا کنیم.

این مسئول، کتابخوانی را عامل آگاهی و خردمحوری در جامعه دانسته و خاطرنشان ساخت: نسلی که با کتاب عحین شود، از خرافات، شایعه باوری و سطحی نگری به دور خواهد بود.

مشاور استاندار در امور کتاب و کتابخانه ها، والدین و دبیران مدارس را دو طیف از افرادی دانست که بیشترین تأثیر را بر شخصیت کودکان دارند و تصریح کرد: در صورتی که والدین و دبیران مدارس، کودکان و نوجوانان را به کتابخوانی و کسب آگاهی تشویق کنند، در آینده شاهد جایگاه ممتاز کشورمان در بین کشورهای توسعه یافته خواهیم بود.

عزیزخانی در بخش دیگری از سخنان خود، نیکوکاران را به خرید کتاب های حوزه کودکان و نوجوانان و اهدای آن به کتابخانه های عمومی تشویق نموده و افزود: با نزدیک شدن به ایام محرم الحرام، خیرین میتوانند با نذکر کتاب و اهدای آن به کتابخانه های عمومی، سهم بسزایی در پرورش فرهنگی کودکان عاشورائی این مرز و بوم ایفا کنند.

8 شهریور 96

 
تعداد بازديد اين صفحه: 98
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما