رباب عزیزخانی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل خبر داد؛برگزاری تورهای کتابخانه گردی در مهر ماه سالجاری با هدف آشنائی دانش آموزان

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از برگزاری تورهای کتابخانه گردی در مهر ماه سالجاری با هدف آشنائی دانش آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیزخانی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل که با حضور رحیم افلاکی معاون سیاسی فرماندار اردبیل و دیگر اعضای انجمن برگزار گردید، ضمن اشاره به ویژه برنامه های تدارک دیده شده در ایام بازگشائی مدارس، اظهار داشت:

برگزاری تورهای کتابخانه گردی با هدف آشنائی دانش آموزان با کتابخانه ها و بخش های مختلف آن، حضور کتابداران در مدارس و معرفی کتابخانه های نزدیک به این مدارس، برگزاری نشستهای جمع خوانی و نقد و بررسی کتاب در کتابخانه ها با حضور دانش آموزان و برگزاری نشست های کتاب خوان در کلاسهای درس از جمله برنامه هایی است که برای اجرای آنها برنامه ریزی شده است.

وی، از تجهیز و شاداب سازی بخش کودک کتابخانه مرکزی اردبیل خبر داده و افزود: این بخش، بعنوان بزرگترین بخش کودک کتابخانه های عمومی استان و یکی از بخش هائی که با استقبال مداوم والدین و کودکان مواجه است، با چهره جدید و امکانات مناسب با اقتضائات کودکان و بهره مندی از کتابهای جدید، طی روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

عزیزخانی، تکمیل و تجهیز کتابخانه عمومی روستای شام اسبی را مستلزم تخصیص اعتبارات مناسب توسط فرمانداری اردبیل دانسته و اظهار امیدواری کرد که با توجه ویزه فرماندار اردبیل، این کتابخانه طی ماههای آینده افتتاح و به بهره برداری رسد.

معاون سیاسی فرماندار اردبیل نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه، این مهم را منوط به همکاری و تعامل همه دستگاههای فرهنگی دانسته و گفت: سوق دادن دانش آموزان به سمت کتابخوانی و عادت به مطالعه، موجب پرورش نسل آگاه و خرد ورز خواهد شد.

رحیم افلاکی، افتتاح کتابخانه های عمومی در نقاط مختلف شهرها و مناطق روستائی را از اولویت های فرهنگی برشمرده و افزود: افتتاح کتابخانه عمومی در روستاهای آراللو، خلیل آباد و مناطق کلخوران، اروج آباد و وحدت اردبیل، موجب دسترسی راحت تر کودکان، نوجوانان و علاقمندان ساکن در این مناطق به مراکز فرهنگی شده است.

این مسئول، از نگاه ویژه فرمانداری به حوزه کتاب و کتابخوانی خبر داده و تصریح کرد: با اختصاص اعتبارات لازم، شاهد افتتاح کتابخانه عمومی روستای شام اسبی در سالجاری خواهیم بود.

قابل ذکر است که در ابتدای این جلسه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل ضمن ارائه گزارشی از فعالیت این مراکز، از عضویت نزدیک به 18 هزار نفر در 20 کتابخانه عمومی این شهرستان خبر داد.

بهرنگ عظیمی، تعداد کتابخانه های عمومی نهادی شهرستان اردبیل را 13 باب ذکر کرده و افزود: بیش از 270 هزار نسخه کتاب در مخازن کتابخانه های عمومی در دسترس اعضا قرار دارد.

این مسئول، میانگین مراجعه ماهانه علاقمندان به کتابخانه های عمومی را 55 هزار نفر مراجعه در هر ماه اعلام کرده و خاطر نشان ساخت: ماهانه، شاهد 15 هزار نسخه امانت کتاب به اعضا هستیم.

19 تیر 96

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 109
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما