در راستای همفکری و تعامل بیشتر انجام شد؛نشست مدیران کل و کارشناسان کتابخانه‌های عمومی و صدا و سیما با محوریت جشنواره رضوی

در آستانه برگزاری هشتمین جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی مدیران کل و کارشناسان کتابخانه‌های عمومی و صدا و سیما با محوریت این جشنواره نشست تعاملی و همفکری به منظور برگزاری این جشنواره را برگزار کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ در این نشست مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با اشاره به نقش صدا و سیما و رسانه‌ها در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و بین خانواده‌ها اظهار کرد: ما تا زمانی که نتوانیم فرزندانمان را با مقوله کتاب و مطالعه آن آشنا کنیم قطعا سایر سرگرمی‌ها فضای غالبی را فراهم می‌آورد تا به جای کتاب مشغولیت‌های دیگر جایگزین آن شوند.

رباب عزیزخانی خاطرنشان کرد: باید کتابخوانی و مطالعه را از همان نهاد خانواده آغاز کنیم تا والدین با خواندن کتاب فرزندان خود را نیز ترغیب و تشویق به این امر کنند.

وی بیان کرد: برای هشتمین بار و با هدف معرفی و شناساندن سیره ناب حضرت امام رضا(ع) وحضرت معصومه (س) جشنواره کتابخوانی رضوی با در نظر گرفتن 7 عنوان کتاب برای رده سنی کودک تا بزرگسال برگزار می‌شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل ادامه داد: علاقمندان برای شرکت در این جشنواره تا 31 تیرماه فرصت دارند تا با مراجعه حضوری به کتابخانه های عمومی استان و تامین کتاب های این مسابقه بزرگ کتابخوانی در بخش مکتوب شرکت نموده و در بخش الکترونیکی نیز با مراجعه با آدرس اینترنتی (razave.iranpl.ir   ) در این مسابقه شرکت نمایند .

دکتر عزیزخانی زمان شرکت در این جشنواره را تا 31 تیر ماه عنوان کرد و افزود؛داوری و اعلام نتایج این جشنواره در 25 مرداد ماه منتشر خواهد شد.

عزیزخانی افزود: امیدواریم با برگزاری این جشنواره عادت خوب خواندن و مطالعه را در جامعه به عنوان سبک زندگی ایرانی اسلامی ترویج دهیم تا نسل آینده در سایه مطالعه و خواندن کتاب بتوانند بیشتر با فرهنگ، مدنیت و تمدن خود آشنایی پیدا کنند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و نقش رسانه‌ها در ترویج این پدیده ارزشمند، اظهار کرد: صدا و سیما به عنوان یک رسانه فراگیر آمادگی تبلیغ، ترویج و اطلاع‌رسانی در حوزه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را دارد که قطعا در فرصت باقیمانده می‌توانیم در قالب برنامه‌های متعدد این اطلاع‌رسانی و آگاه سازی را انجام دهیم.

علی ملااحمدی ادامه داد: در قالب برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی آمادگی آن را داریم تا به صورت هفتگی برنامه‌هایی را در راستای توسعه و ترویج امر کتابخوانی تهیه و پخش کنیم که قطعا در این راستا از نظرات متخصصان و کارشناسان امر بیشتر و بهتر استفاده خواهیم کرد که امیدواریم کتابخانه‌های عمومی نیز ما را در این زمینه کمک کنند.

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 98