مدیرکل کتابخانه های عمومی خبر داد؛کتابخانه های عمومی مشارکتی استان به 14 باب افزایش یافت

با افتتاح کتابخانه های عمومی مشارکتی فرهنگیان و شهید مدنی در ایام الله دهه فجر تعداد کتابخانه های عمومی مشارکتی استان به 14 باب رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ رباب عزیزخانی در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی مشارکتی فرهنگیان اردبیل که با حضور شفیعی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار، فرماندار اردبیل،مدیر کل آموزش و پرورش و جمعی از دبیران و معلمان برگزار شد، با اعلام این خبر افزود؛ چهاردهمین کتابخانه مشارکتی استان به نام کتابخانه عمومی مشارکتی فرهنگیان در مجموعه پیش دانشگاهی مدرس با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان راه اندازی شد و در مجموع تعداد کتابخانه های فعال استان ( عمومی نهاد ومشارکتی سازمانها) به 76 باب افزایش یافت.

دکتر عزیزخانی در ادامه سخنان خود با اشاره به سیاستهای نهادکتابخانه های عمومی کشور در جذب مشارکتهای مردمی ونهاد ها و سازمانها بمنظور توسعه کتابخانه ها افزود؛ در حال حاضر 14 باب کتابخانه عمومی با مشارکت نهاد های فرهنگی و موسسات راه اندازی شده است و نهاد کتابخانه های عمومی نسبت به ایجاد و اختصاص سهمیه کتاب ونشریات و همچنین تامین نرم افزار های کتابداری برای کتابخانه های مذکور اقدام می کند.

ناصری مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم گفت؛ تلاش خواهیم کرد با گسترش خدمات کتابخانه ای در این مرکز زمینه حضور اقشار مختلف مردم بویژه دانش آموزان و معلمان را فراهم سازیم.

وی همچنین افزایش روحیه پژوهشی در بین دانش آموزان و اساتید را رمز گرایش هرچه بیشتر این قشر به سوی مطالعات غیر درسی عنوان کرد و افزود؛ در قسمتی از این کتابخانه پژوهش ها و پایان نامه های معلمان گرد آوری خواهد شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 108