نماینده مردم اردبیل در مجلس:خانواده‌ها عادت به مطالعه را در فرزندانشان تقویت کنند

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: خانواده‌ها عادت به مطالعه را به عنوان یک امر پسندیده در بین فرزندانشان تقویت و توسعه دهند را که پایبندی به این موضوع آگاهی را افزایش و جهل و نادانی را از بین می‌برد.

 

صدیف بدری در مصاحبه تلفنی با روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: قطعا کشورهای پیشرفته امروز در عرصه علم و دانش به دلیل اهتمام به موضوع کتاب و کتابخوانی و توجه اساسی به این بخش موفق شده‌اند تا به پیشرفت‌های مختلف دست یابند.

وی خاطرنشان کرد: در مکتب اسلام بیشترین تاکید و توجه به علم و دانش و کتابخوانی را شاهد هستیم در حالی که به رغم این تاکید دین اسلام و آموزه‌های ارزشمند امروز از امر آموزش بر محور کتاب فاصله گرفتیم که باید خلا پیش آمده به بهترین شکل مرتفع شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از بسترهای خوبی که در سال‌های اخیر مورد توجه و تاکید قرار گرفته امر کتابخانه‌سازی با مشارکت خیرین و بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی است که مجلس نیز در قالب لایحه بودجه 97 و در بخش فرهنگی به این موضوع توجه داشته و بر تجهیز منابع و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کتابخانه‌ها دقت و توجهی جدی کرده است.

بدری به برگزاری طرح ملی کتابخانه‌گردی در استان به عنوان یک کار نرم‌افزاری به عنوان ایجاد رغبت و انگیزه بین جوانان و نوجوانان در بها دادن به این امر خطیر تصریح کرد: باید به اشکال مختلف نظیر طرح کتابخانه‌گردی و همچنین تورهای کتابخوانی کاری را انجام دهیم که با انس و الفت و انگیزه بیشتر اهالی کتاب و دوستداران این بخش بتوانند از این مجموعه استفاده کنند.

وی ضرورت اهتمام خانواده‌ها را به انس گیری کودکان و نوجوانان با کتاب یادآور شد و گفت: در شرایط مطلوب تربیتی و پرورشی و در بهترین سن می‌توان نسل آینده را با مهارت ارتباطی کتاب و مطالعه آشنا کرده و به سمتی حرکت کرد تا به صورت روزانه امر مطالعه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت 17 اسفند سالروز تاسیس کتابخانه‌های عمومی بیان کرد: به برکت شکل‌گیری این نهاد و با اهتمام مدیران و مسئولان و اهالی کتاب انگیزه‌های خوبی برای حضور در کتابخانه‌ها به وجود آمده و انتظار می‌رود سال به سال بخش زیادی از اقشار جامعه بتوانند با کتاب به عنوان یار مهربان آشنا شوند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 62