امام جمعه بیله‌سوار:جشنواره کتابخوانی رضوی سیره امام رضا را به شایستگی ترسیم می‌کند

امام جمعه شهرستان بیله‌سوار گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی استثنائی است تا سیره و سلوک امام رضا(ع) در جامعه تبیین و برای نسل آینده به شایستگی ترسیم شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ حجت‌الاسلام کریم قیاسی در جریان حضور در کتابخانه عمومی شهرستان بیله‌سوار با اشاره به اهمیت برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار کرد: حرکت خوبی که در سال‌های اخیر و در قالب این جشنواره آغاز شده قطعا با تداوم و استمرار آن ثمره و نتیجه مطلوبی را در معرفی زوایای زندگی امام رضا(ع) و خواهرش حضرت معصومه (س) شاهد خواهیم بود تا با شناخت کامل در کشورمان به این میزبانی شایسته و عزیز افتخار کنیم.

وی توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی را به عنوان یک حرکت خوب و ممتاز در جامعه یادآور شد و خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ و تمدن این سرزمین نگاه کنیم به خوبی متوجه می‌شویم که موضوع علم و دانایی از دیرباز مورد اهتمام و توجه واقعی ایرانیان بوده و امروز نیز با توجه به این دیرینگی تاریخی و تمدنی باید تلاش کنیم تا مطالعه کتاب را با هیچ جایگزین دیگر معاوضه نکنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیله‌سوار بیان کرد: باید به مانند بسیاری از کشورهای غربی و حتی فراتر از آنها از فرصت‌ها و ساعاتمان در راستای آگاهی و دانش بیشتر بر محور کتاب استفاده کنیم هر چند که امروز با انواع فناوری‌ها در این حوزه روبرو هستیم که هیچ یک از آنها به پای کتاب نمی‌رسند.

قیاسی به معرفی 7 کتاب در قالب این جشنواره توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای گروه‌های سنی مختلف اشاره کرد و گفت: این آثار ارزشمند باید محور مطالعه و آگاهی بیشتر در باب سیره و سلوک امام هشتم باشد تا همه بتوانیم از نتایج سودمند چنین رویدادهای فرهنگی در ارتقای دانایی جامعه استفاده کنیم.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 65