مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل خبر داد؛تجلیل از کتابخوانان پیشکسوت شهرستان سرعین در دهه فجر

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، از برگزاری ویژه برنامه های ترویج فرهنگ کتابخوانی در سرعین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، دکتر رباب عزیزخانی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین که با حضور فرماندار این شهرستان و دیگر اعضای انجمن برگزار گردید، اظهار داشت: برگزاری تئاتر کتاب، کلاسهای آموزش نویسندگی و تقدیر از کتابخوانان پیشکسوت از جمله برنامه های قابل اجرا هستند.

وی، ضمن تقدیر از اعضای شورای شهر و شهردار سرعین به جهت اهتمام در خصوص پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی از درآمدهای شهرداری، نصب اِلمان های کتابخوانی در سطح شهر را ایده ای مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه برشمرده و افزود: سرعین با معرفی نویسندگان برتر کشوری و بین المللی همچون محمدرضا بایرامی و عیسی عظیمی، نشان داده است که ظرفیت بالقوه ای برای پرورش چهره های فرهنگی و ادبی دارد.

این مسئول، حضور جوانان و نمایندگان مؤسسات مردم نهاد در جلسات انجمن کتابخانه ای عمومی را مایه غنی تر شدن مباحث این نشست ها دانسته و تصریح کرد: مهمترین مسئولیت در مسیر ترویج فرهنگ کتابخوانی، بر عهده جوانان است.

در این نشست، معاون فرماندار شهرستان سرعین نیز ضمن سخنانی، از فعالیت کتابخانه های عمومی حضرت ولی عصر(عج) سرعین و استاد اسداللهی روستای شایق تقدیر نموده و گفت: خوشبختانه شاهد ویژه برنامه های متنوع کتابخانه ای در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در این مراکز هستیم.

محرم ارشد، کتابخانه های عمومی را یکی از مهمترین نهادهای مؤثر در توسعه فرهنگی دانسته و افزود: باتوجه به موقعیت گردشگری سرعین، می توان از این موقعیت برای ترویج کتابخوانی در بین گردشگران و برگزاری ویژه برنامه های خاص آنها در کتابخانه های عمومی سرعین بهره جست.

قابل ذکر است که در ابتدای این جلسه، داور نصرتی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین با ارائه گزارشی از اهم فعالیت های صورت گرفته در کتابخانه های عمومی این شهرستان، نشست های کتاب خوان، جمع خوانی، نقد و بررسی، قصه خوانی و  تئاتر کتاب با محوریت کتابهای حوزه انقلاب اسلامی را از جمله برنامه های کتابخانه ای مدنظر در ایام دهه مبارک فجر برشمرد.

23 دی 96

 
تعداد بازديد اين صفحه: 178