در جلسه انجمن بخش هیر عنوان شد:بیش از 50 برنامه فرهنگی و عمرانی در کتابخانه های عمومی بخش هیر اجرا شده است

رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری های کتابخانه های عمومی استان: در سال 96 بیش از50 برنامه فرهنگی فوق برنامه در کتابخانه های بخش هیر اجرا و 250 میلیون ریال جهت شاداب سازی محوطه کتابخانه شهید رجائی هیر هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ امین علامتی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش هیر که در محل بخشداری برگزار شد با اعلام این خبر افزود؛ کتابخانه های بخش هیر علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای بیش از 50 برنامه فرهنگی وعمرانی در سال گذشته اجرا کرده اند که این برنامه ها نقش قابل توجهی در ایجاد علاقه در بین قشر های مختلف بویژه دانش آموزان و مادران خانه دار برای کتاب و کتاب خوانی داشته است.
رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری های کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنان خود با اشاره به اجرای طرح ملی « باهم بخوانیم » در کتابخانه های شهید رجائی هیر و پانزده خرداد آراللو افزود؛ برای اجرای این طرح 3باب از کتابخانه های عمومی استان به صورت پایلوت انتخاب شده بود که 2باب از این کتابخانه ها در بخش هیر قرار داشت.
وی خاطر نشان کرد؛ علاوه بر فعالیتهای فرهنگی در راستای شاداب سازی محیط کتابخانه ها نیز اقدامات قابل توجهی در تجهیز و ایجاد بخش های کودک به سبک خلاقانه و رنگ آمیزی بخش های مختلف کتابخانه های بخش هیر صورت گرفته است .
امین علامتی به هزینه کرد بیش از 250میلیون ریال برای محوطه سازی کتابخانه شهید رجائی هیر اشاره کرد و گفت؛ این اعتبار توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور کشور اختصاص یافته است.
در ادامه این جلسه عظیم عبدلی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل به فعالیت 21 باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در شهرستان اردبیل اشاره کرد و گفت؛ از این تعداد 3 باب در بخش هیر قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد تعداد 8 باب از کتابخانه عمومی شهرستان اردبیل با مشارکت موسسات و نهادهای خصوصی و دولتی راه اندازی شده است و کتابخانه های عمومی در تامین منابع مکتوب ،نشریات و نرم افزار های رایانه ای و خدمات فنی این کتابخانه ها مشارکت می کنند.
عبدلی درپایان سخنان خود تصریح کرد؛ 13 باب ازاین کتابخانه ها زیر نظر اداره کل کتابخانه های عمومی استان اداره می شوند که با پراکندگی جغرافیایی مناسب در نقاط روستایی و شهری به ارائه خدمات کتابخانه ای و فرهنگی می پردازند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 82