امام جمعه سرعین:جشنواره کتابخوانی رضوی بستر ساز حرکت به سوی مطالعه است

امام جمعه شهرستان سرعین گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی بستر سازی مطلوب برای کتابخوانی است و در بین اقشار مختلف مردم، کارکنان و مسئولان ترویج یابد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، حجت‌الاسلام محمود اصغری در جریان بازدید از کتابخانه عمومی شهر سرعین اظهار کرد: همانطوری که امام علی (ع) در حدیثی کتاب را باغ و بوستان دانشمندان معرفی کردند شایسته است ما نیز به عنوان پیروان آن امام همام از این بوستان معرفت خوشه‌ای برچینیم و به معرفت و دانایی خود بیفزاییم.

وی خاطرنشان کرد: برخلاف توسعه یافتگی مطالعه در فضای مجازی ما می‌توانیم علم را با نوشتن و مکتوب کردن تحت سیطره خود درآورده و بتوانیم برای نسل امروز و آینده از این آثار مکتوب گران سنگ بهترین بهره را ببریم.

امام جمعه سرعین از خانواده‌ها خواست، تا در این ایام فراغت فرزندان خود را برای حضور در کتابخانه‌ها ترغیب و تشویق کنند تا با همراهی خود نسبت به خواندن کتاب و اهتمام به مطالعه کوشا عمل کنند.

اصغری به اقدام پسندیده نهاد کتابخانه‌های عمومی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به شکل ملی اشاره کرد و گفت: این جشنواره خود بسترساز حرکت مطلوب مطالعه کتاب است که قطعا به ترویج و توسعه این امر کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: همه باید به دور از روزمرگی و گرفتاری‌های زندگی بخشی از ساعات خود را به مطالعه و خواندن کتاب‌های مفید اختصاص دهیم که در این زمینه شایسته است در ادارات و بین مسئولان امر مطالعه و خواندن کتاب ترویج یابد تا در سایه این اقدام مناسب بتوان آگاهی و دانایی این طیف از جامعه را ارتقا داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین افزود: باید از همه تریبون‌ها به ویژه تریبون نماز جمعه، نماز جماعت، مدارس و مجموعه‌های تربیتی و آموزشی و فرهنگی در مسیر آگاهی‌بخشی به مردم برای مطالعه مفید استفاده کنیم که جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در همین راستا و با رویکرد آشنایی بیشتربا سیره و سلوک امام هشتم برگزار می‌شود.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 82