ویژه برنامه کتابخانه های عمومی استان اردبیل برای گرامیداشت 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار (2)

در ادامه ویژه برنامه های گرامیداشت 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، تعداد دیگری از کتابخانه های عمومی استان اردبیل با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع، این ایام را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست معرفی و نقد و بررسی 16 کتاب منتخب ناشران بومی استان از جمله مهمترین برنامه های فرهنگی بود که با هدف گرامیداشت 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در نمایشگاه کتاب اردبیل و با حضور رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه های عمومی، نادر سقا مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، ناشران فعال و جمعی از علاقمندان برگزار شد.

در شهرستان پارس آباد نیز، کتابداران کتابخانه عمومی شهید رجائی با همکاری ناشران، نسبت به برپائی نمایشگاه تازه های کتاب در بخش تازه احداث کتابخانه اقدام نمودند. در این نمایشگاه که با حضور مسئولان این شهرستان افتتاح شد، ناشران تازه نشر خود را با تخفیف ویژه تا پایان آبان ماه در اختیار علاقمندان قرار خواهند داد.

در شهرستان بیله سوار، کتابخانه عمومی سیار نور با حضور در تعدادی از روستاهای محروم این شهرستان، شاهد حضور شورانگیز کودکان در مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی بود.

در شهرستان نمین، کتابداران ضمن دیدار با امام جمعه نمین و فرماندار این شهرستان، از رهنمودهای رئیس شورای فرهنگ عمومی نمین و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در خصوص برنامه های لازم برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مردم بهره مند شدند.

در شهرستان اردبیل، کتابخانه عمومی روستای آراللو شاهد برگزاری نشست «خانواده و کتاب» با حضور تعدادی از بانوان خانه دار این روستا و کارشناس روان شناسی کودک بود.

در شهرستان کوثر نیز، کودکان دانش آموز مدارس مختلف با حضور در کتابخانه های عمومی استاد شهریار، امیرکبیر، روستای زرج آباد و بخش فیروز در نشست های قصه خوانی، ساخت کاردستی و نقاشی شرکت نمودند.

همچنین، معاون فرماندار شهرستان کوثر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان بر اجرای پرشور برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار تأکید نمود.

و در شهرستان نیر، کتابدار کتابخانه عمومی علامه امینی با حضور در یکی از مهدهای کودک این شهر، نشست قصه خوانی برای کودکان را اجرا نمود.

در شهرستان سرعین نیز کتابداران این شهرستان ضمن دیدار با امام جمعه و فرماندار این شهرستان، گزارشی از برنامه های خود را ارائه نمودند. همچنین، حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین، با معرفی کتاب و پیوستن به پویش کتاب خوان مجازی، شهروندان فرهنگ دوست را به مشارکت در این پویش دعوت نمود.

23 آبان 96

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 63
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما