معاون استاندار اردبیل:سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی یکی از ضرورتها و ابزار های حقیقی توسعه است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: تحقق برنامه‌های بخش فرهنگی و هنری به جد نیازمند مشارکت فراگیر مردم است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ علی نواداد در مراسم نقد و رونمایی از مجموعه کتاب‌های زعفر احدزاده نویسنده اردبیلی  که در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد اظهار کرد: توسعه فرهنگی را همچنان به عنوان یک اولویت جدی و اساسی در استان اردبیل در سالجاری دنبال می‌کنیم و در عناوین و حوزه‌های مختلف از برنامه‌های متنوع در این بخش حمایت جدی انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در تحقق برنامه‌های بخش فرهنگی و هنری به جد نیازمند مشارکت فراگیر مردم هستیم، خاطرنشان کرد: از برنامه های مختلف نظیر هفته کتاب، نشست های کتابخوانی و رونمایی ازآثار نویسندگان بومی و فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی حمایت می‌کنیم و بر این باوریم سرمایه‌گذاری در این بخش یکی از ضرورت‌ها و ابزارهای حقیقی توسعه به شمار می‌رود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل افزود: متاسفانه در جامعه ما موضوع فرهنگ مهجور مانده و ضرورت دارد همه تلاش کنند تا این غربت و مهجوریت از چهره کشور و بخصوص استان فرهنگی اردبیل زدوده شود.

نواداد شیرینی مطالعه را به عنوان یک انگیزه مضاعف در گرایش به کتاب و کتابخوانی دانست و بیان کرد: افرادی هستند که در سن بسیار بالا افسوس می خورند  که کاش عمر بیشتری داشتم تا کتاب‌های زیادتری را مطالعه می‌کردم، چنین شرایطی باید انگیزه ما را برای مطالعه کتاب و ضرورت گرایش به این امر فراهم آورد.

وی تصریح کرد: برای زدودن این مهجوریت ها باید نسل جوان را امروزه با انگیزه بیشتر با کتاب و کتابخوانی آشنا کنیم تا بهترین شرایط برای رونق گرفتن این امر ارزشمند در جامعه فراهم آید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 70