ویژه برنامه کتابخانه های عمومی استان اردبیل برای گرامیداشت 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار (1)کتابخانه های عمومی استان اردبیل به پیشواز «24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار» رفتند

با نزدیک شدن به 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتابخانه های عمومی استان اردبیل شاهد برگزاری ویژه برنامه های متنوع فرهنگی بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با آغاز هفته کتاب و برپائی نمایشگاه کتاب اردبیل، کتابخانه های عمومی استان نیز با برپائی غرفه در این نمایشگاه، میزبان کتاب دوستان است.

در غرفه این اداره کل، علاوه بر میزبانی از کودکان بازدید کننده و نخبگان فرهنگی و مسئولان استان، کتابدار مشاور نیز جهت راهنمائی مراجعین استقرار یافته است. همچنین، کمپین «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم»، برپائی ایستگاه «آخرین کتابی که خوانده ام» توزیع بروشورهای اطلاع رسانی و عضویت رایگان در روز 24 آبان  از دیگر خدمات فرهنگی غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی می باشد.

در شهرستان نمین، اداره کتابخانه های عمومی با نصب بنرهای مناسبتی در سطح شهر، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به شهروندان تبریک گفت. همچنین، کتابخانه عمومی وحدت در بخش عنبران با برگزاری نشست خلاصه نویسی از آخرین کتاب مطالعه شده با حضور دانش آموزان بازدید کننده، به استقبال 24 آبان رفت.

کتابداران کتابخانه عمومی الغدیر شهرستان بیله سوار با حضور در مدارس و ارائه توضیح در خصوص خدمات کتابخانه ای، دانش آموزان را با برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور آشنا نمودند. کتابدار کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) بیله سوار نیز با حضور در برخی مدارس، کودکان و نوجوانان دانش آموز را به عضویت در کمپین «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم» تشویق نمود.

در شهرستان نیر، کتابداران کتابخانه عمومی شمس تبریزی با برگزاری نمایش عروسکی برای کودکان عضو، کتابخانه عمومی علامه امینی با برگزاری مسابقه نقاشی و نمایشگاه گزیده اشعار نیما و کتابخانه عمومی مرحوم امیر حسین فردی نیز با برگزاری نشست جمع خوانی، به استقبال 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار رفتند.  

حضور کتابداران کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل در کلاس درس دانش آموزان تعدادی از مدارس ابتدائی و برگزاری نشست نقاشی و قصه خوانی و نیز حضور کتابداران کتابخانه مرکزی اردبیل در نشست کتاب خوان حوزه علمیه خواهران اردبیل  از برنامه های اجرا شده در شهرستان اردبیل بوده است.

22 آبان 96

 
تعداد بازديد اين صفحه: 87
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما