نماینده مردم اردبیل در مجلس:انس با کتاب سلامت تربیت نسل آینده ما را به شایستگی تضمین می‌کند

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اهتمام به امر مطالعه و خواندن کتاب به یقین سلامت تربیت و پرورش نسل آینده ما را تضمین کرده و زمینه‌ساز یک تحول روحی و معنوی خواهد شد.

رضا کریمی در گرامیداشت سالروز تشکیل نهاد کتابخانه های عمومی با اشاره به اجرای طرح کتابخانه گردی اظهار کرد: شایستگی یک جامعه به علم و دانایی‌محوری است که به یقین زیرساخت آن در سایه فضای کتابخانه‌ای فراهم می‌‌آید و باید همه تلاش کنند تا در بهترین شرایط همه افراد جامعه از کتاب به عنوان دوست بی‌آزار بهترین بهره و لذت را ببرند.

وی خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی نهاد فرهنگی تاثیرگذاری محسوب می‌شود که کارکرد آنها در اعتلای فرهنگ عمومی بسیار موثر و راهگشاست.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حقیقت از کتابخانه‌ها می‌توان به عنوان سنگری قابل اتکا در صیانت از علم، دانایی و مهارت‌آموزی یاد کرد که نقش مهمی را در تقویت دانش عمومی و افزایش مهارت‌های اجتماعی دارند.

کریمی تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی ما در ردیف اعتبارات فرهنگی توجهی جدی به توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عمومی داریم و بر این باوریم سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند نتایج قابل قبولی را به همراه داشته باشد.

وی افزود: هر چند به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران اعتبارات حوزه فرهنگی ناچیز است اما با تدبیر مسئولان و متولیان امر به راحتی می‌تواند از این منابع به صورت کیفی و در راستای خواسته‌ها و مطالبات مردم در تعالی حوزه فرهنگی و نقش پررنگ امر ترویج کتابخوانی استفاده کنیم.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 68