نماینده مردم خلخال در مجلس:مجلس از برنامه‌های فرهنگی نظیر کتابخانه‌گردی حمایت می‌کند

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس در شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در حمایت از کارهای فرهنگی و توسعه و توانمندی این حرکت از اجرای طرح‌هایی نظیر کتابخانه‌گردی حمایت جدی می‌کنند.

بشیر خالقی در جریان اجرای طرح کتابخوانی با حضور در کتابخانه مرکزی اردبیل اظهار کرد: ما امروز خوشحال هستیم که درفضای کتاب و کتابخوانی از اجرای موفق طرح کتابخانه‌گردی در اردبیل و سایر شهرها بازدید می‌کنیم و امیدواریم در طول سال چنین برنامه‌های فرهنگی مورد حمایت قرار گییرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در همه شهرها و روستاها سعی در ارائه خدمات کیفی‌تر دارد و همین که جوانان ونوجوانان ما در سطوح مختلف اعم از دانش‌آموز و دانشجو از این فضاها استفاده می‌کنند بسیار امیدوار کننده است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس در شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی به دلیل گستردگی فضای مجازی و وجود رسانه‌های مختلف و همچنین شبکه‌های ماهواره‌ای متعدد امکان دسترسی به آخرین اطلاعات به راحتی مهیا شده و گاه از این فضاها سوءاستفاده‌هایی را شاهد هستیم در حالی که باید نسل جوان و نوجوان خود را در کنار سوق دادن به فضای سالم فرهنگی و تربیتی آنها را با کتاب و کتابخوانی به عنوان یک میراث ماندگار آشنا کنیم.

خالقی بیان کرد: اجرای طرح‌هایی نظیر کتابخانه‌گردی که مقدمه و شروعی برای تحول کارهای فرهنگی و امر مقدس کتاب و کتابخوانی است می‌تواند به عنوان یک حرکت و نگاه فرهنگی مفید موثر و راهگشا باشد که نمایندگان مجلس نیز از اجرای چنین طرح‌هایی حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

وی افزود: هرگونه سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگی به نفع مردم است و خود مجلس که صاحب بزرگترین کتابخانه در سطح کشور است توجه جدی به این حوزه دارد و بر این باوریم نسل امروز نیز می‌تواند با استفاده از این فضا شرایط مطلوب و مناسبی را در توسعه فرهنگی رقم بزند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس در شورای اسلامی اذعان کرد: افراد و شخصیت‌های بزرگی همچون علامه طباطبایی، مطهری و ادبا و شعرایی همچون حسن احمدی گیوی پرورش یافته دامن پاک کتابخانه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی هستند که همواره در پیشرفت و توسعه این کشور گام‌هایی جدی برداشته‌اند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 85