1395/8/27 پنجشنبه برگزاری پرشورترین برنامه فرهنگی سال در ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛ حمایت چهره ها از کمپین «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم» در ورک شاپ کتابخانه مرکزی اردبیل در ادامه ویژه برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتابخانه مرکزی اردبیل با میزبانی از هنرمندان، نویسندگان، اساتید و مسئولان استان و اجرای برنامه ورک شاپ(work shop)، شاهد یکی از باشکوه ترین مراسمات فرهنگی سالجاری بود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در ورک شاپ هنرمندان و نویسندگان در کتابخانه مرکزی اردبیل که با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی و مؤسسه مردم نهاد «نسیم مهر» تمین برگزار شد، ضمن برپائی دو نمایشگاه پوستر کتاب و خطاطی، گروهی از دانشجویان هنر دانشگاههای اردبیل به همراه دوتن از اساتید رشته نقاشی به اجرای زنده نقاشی پرداختند.

همچنین، در جریان این ورک شاپ مسئولین، صاحبنظران فرهنگی و ادبی، هنرمندان و اصحاب رسانه با ملحق شدن به کمپین استانی «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم»، شهروندان را به عضویت در کتابخانه های عمومی فراخواندند.

در  این برنامه پرشور فرهنگی، طاهر شریفی معاون سیاسی امنیتی استاندار، شفیع شفیعی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، محمد ربیع احمد خانی مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور، رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه های عمومی، فریبا محمدلو مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، رجبی رئیس حوزه هنری، عبدالعلی پور فرماندار شهرستان نمین، مقدم شهردار نمین، علیرضا حسین نژاد مدیر دفتر نمایندگی خبرگزاری فارس، اصغر شکیبا مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز، دشتی رئیس بسیج هنرمندان به همراه برخی از چهره های فرهنگی استان از جمله بیوک جامعی، دکتر معماری، کاظم نظری بقا، مهدی حمیدی، دکتر طغرل میر ابراهیمی، کریم عظیمی، شاهد مجتهدزاده، بهرام شاهدوست، حسین واثقی، ایوب تقواطلب، استاد تخمه چیان و اعضای موسسه نسیم مهر نمین به همراه تعداد زیادی از اعضای کتابخانه های عمومی از جمله گروه های کودک و نونهال، با حضور خود در ورک شاپ و ملحق شدن به کمپین «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم»، قشرهای مختلف مردم را به کتابخوانی و حضور در کتابخانه های عمومی دعوت نمودند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در حاشیه این برنامه در مصاحبه با خبرنگاران، با تقدیر از حضور مسئولان، هنرمندان، نویسندگان، شعرا و کتابدوستان در ورک شاپ کتابخانه مرکزی اظهار داشت: در کنار این برنامه، شاهد کمپین «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم»  و اجرای «رادیو کتاب»  با مشارکت موسسه غیردولتی نسیم مهر بودیم.

وی تصریح کرد: در این مراسم هنرمندان در رشته های طراحی، نقاشی، معرق با چوب، خطاطی، ویترای، نقاشی و نقاشی خط آثار خود را در زمینه کتاب و کتابخوانی به طور زنده ارائه دادند.

عزیزخانی با بیان اینکه مشارکت کانون های پرورشی فکری کودک و نوجوان و نیز مهد کودک ها در این مراسم شور و نشاط خاصی به فضا بخشید، افزود: کودکان در سه بخش قصه گویی، نقاشی و کاردستی به موضوع کتاب پرداختند.

همچنین معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل نیز در حاشیه این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری ورک شاپ هنرمندان در کتابخانه مرکزی اردبیل، گفت: رویدادهای فرهنگی زمینه خوبی برای ترغیب جوانان به سمت کتابخوانی فراهم می کند.

طاهر شریفی با اذعان به اینکه متأسفانه مسئولین نسبت به زمینه سازی حضور جوانان در فعالیتهای فرهنگی و هنری ادبی قصور کرده اند، تأکید کرد: مدیران فرهنگی استان باید در زمینه توجه و حمایت از کتابدوستان و هنر دوستان اهتمام بیشتری بورزند و در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری تلاش بیشتری انجام دهند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 361
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما