امام جمعه پارس‌آباد:تاثیر شگرف جشنواره کتاب خوانی رضوی در انتقال سیره ائمه اطهار

امام جمعه شهرستان پارس‌آباد گفت: یکی از مسیر های انتقال فرهنگ دینی ، اعتقادی و ایرانی ، برگزاری جشنواره های علمی با محتوای غنی در حوزه های دینی ،تاریخی، اعتقادی و فرهنگی است.

 حجت‌الاسلام و المسلمین رشادی در گفتگو با روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، اظهار کرد: با توجه به مرزی بودن شهرستان پارس‌آباد و انواع تهدیدها و آسیب‌های فرهنگی قطعا نهاد کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌ها و رویدادهای مختلف نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی استثنائی فراهم خواهد کرد تا فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین خانواده‌ها گسترش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در توسعه این فضاها هر چند گام‌های موثری برداشته شده ولی همچنان به مانند تاریخ کهن این مرز و بوم شایسته است که همه به بها دادن به فعالیت‌های غنی و سودمند در این بخش بتوانیم روز به روز مسیر تعالی و پیشرفت را طی کنیم.

امام جمعه شهرستان پارس‌آباد یکی از مسیرهای انتقال فرهنگ دینی، اعتقادی و ایرانی را توجه به مطالعه کتاب‌های ارزشمند با غنای مطالب و موضوعات ارزشمند توصیف کرد و افزود: ما هر چقدر کودکان، نوجوانان و جوانان خود را در سایه فرهنگ کتابخوانی با پیشینه غنی خود آشنا کنیم قدر مسلم به همان میزان صیانت در برابر تهدیدها و هجمه‌های دشمنان به وجود می‌آید.

رشادی اقدام فرخنده و مبارک کتابخانه‌های عمومی استان  را در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در سال‌های اخیر ستود و بیان کرد: این جشنواره فرصت و بستری را فراهم کرده تا علاقمندان در کنار بها دادن به امر پسندیده کتابخوانی در سایه مطالعه کتاب‌های موثر و مفید در ارتباط با هشتمین امام همام که ما در ایران میزبان این امام رئوف هستیم بتوانیم از ابعاد مختلف در جریان زندگی و سیر و سلوک آن حضرت قرار گیریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس‌آباد گفت: برای هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی آثار سودمندی پیش‌بینی و تدارک دیده شده است که به یقین مطالعه این آثار می‌تواند بر غنای محتوایی علم، دانش و فضیلت مخاطبان در باب سیره و زندگی ائمه اطهار افزوده و فرصتی را برای تامل بیشتر در این باب فراهم کند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 65