فرماندار خلخال:کتابخانه‌گردی حرکتی بنیادین در ترغیب مردم به امر کتاب و کتابخوانی است

فرماندار شهرستان خلخال گفت: اجرای طرح کتابخانه‌گردی حرکتی بنیادین در راستای توسعه فرهنگ غنی و پربار کتاب و کتابخوانی است که خود می‌تواند ثمرات مناسبی را به همراه داشته باشد.

بابایی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: در شهرستان خلخال کتابخانه شهید عاشوری‌زاده این شهرستان طرح کتابخانه‌گردی به عنوان طرح فراگیر در آشنایی بیشتر عموم مردم با فعالیت کتابخانه‌های عمومی انجام می‌شود که اجرای این طرح فرصت خوبی است تا علاوه بر جذب مسئولان و علاقمندان زمینه ترغیب جوانان و نوئجوانان را به کتاب و کتابخوانی فراهم گنیم.

رئیس شورای اداری شهرستان خلخال بیان کرد: کتابخانه شهید عاشوری‌زاده خلخال از ساعت اولیه صبح امروز در قالب طرح کتابخانه‌گردی میزبان اقشار مختلف مردم است و ما علاوه بر معرفی خدمات کتابخانه شاهد عضویت رایگان بازدیدکنندگان اجرای برنامه‌های متنوع در بخش کودک و نوجوان و همچنین آشنایی بیشتر با جاذبه‌ای تاریخی و گردشگری این شهرستان در قالب این طرح هستیم.

بابایی بیان کرد: اجرای این طرح می‌تواند در راستای فرهنگسازی و استقبال عموم مردم از کتابخانه‌ها مفید و موثر باشد و هدف نهایی مسئولان که پرداختن عموم مردم به فرهنگ مطالعه است فراهم شود.

وی با بیان اینکه طرح کتابخانه‌گردی طرحی بی‌نظیر و عالی در راستای ترغیب مردم به امر کتابخوانی است، ادامه داد: مردم فرهنگ دوست خلخال با استقبال از این طرح همزمان با سالروز نهاد کتابخانه‌ها نشان می‌دهند که به پربار شدن فرهنگ مطالعه در این منطقه اهمیت فراوانی قائل هستند.

بابایی گفت: کتابخوانی از جمله صفاتی است که بسیاری از ما علاقه داریم واجد آن باشیم، اما اکثر ما وقت و حوصله کافی را به خواندن کتاب اختصاص نمی‌دهیم که ضرورت دارد نسبت به این امر اهتمام ویژه داشته باشیم.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 68