سعید بیابانکی در اردبیل گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت طلایی برای آشنایی با فضائل زندکی ائمه معصومین است

سعید بیابانکی در جمع اعضای کودک کتابخانه مرکزی اردبیل گفت: برگزاری مسابقه نقاشی از زندگی ائمه معصومین موجب تقویت کتابخوانی و تصویر سازی ذهنی کودکان از سیره علمی و عملی معصومین است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل : سعید بیابانکی شاعر و ترانه سرای برجسته کشور با حضور در جمع اعضای کودک کتابخانه مرکزی اردبیل گفت؛ برگزاری جشنواره سراسری با مضامین معنوی و اعتقادی فرصت مناسبی برای آشنایی قشر های مختلف با مبانی فکری و اعتقادی و فضائل اخلاقی و دینی معصومین برای قشر های مختلف فراهم می آورد، در این برنامه یکی از کتابداران به خواندن کتاب میهمان خراسان پرداخت و کودکان نیز تصورات و دریافتهای ذهنی خود را از کتاب خوانده شده به صورت نقاشی ترسیم نمودند. 

نویسنده کتاب مهمان خراسان ضمن ابراز خرسندی از انتخاب این کتاب به عنوان منابع هشتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی خاطر نشان کرد؛ کودکان با خواندن داستانهای این کتاب و تصویر سازی ذهنی همراه با خلاقیت از مضامین این داستانها، ضمن تقویت روحیه خلاقیت و تصویرگری با زوایای زندگی آن امام رئوف بیشتر آشنا خواهند شد.

وی توجه ویژه به کودکان درجشنواره رضوی را بسیار تاثیر گذار دانست و افزود؛ این امر در زندگی آتی کودکان و انتخاب مسیر زندگی و تعالی فکری و فرهنگی آنان نقش بسزایی دارد.

این نویسنده برجسته کشور در جریان بازدید از بخش گنجینه آثار نویسندگان استان اردبیل گفت:گرد آوری این آثار در کتابخانه مرکزی اردبیل می تواند منبع مناسبی برای پژوهشگران بمنظور شناسایی اهالی قلم و بهره برداری از آثار علمی آنان محسوب شود.

بیابانکی همچنین با حضور در بخش الکترونیکی جشنواره کتاب خوانی رضوی کتابخانه مرکزی،توجه به همه سطوح سنی در این جشنواره را از نکات قابل توجه دانست و افزود؛ با اجرای این طرح که به صورت خانوادگی وبرای  سطوح سنی کودک، نوجوان، بزرگسال، و به صورت مکتوب ، اینترنتی و نقاشی برگزار می شود موجب ایجاد انگیزش بیشتر برای قشر های مختلف مردم جهت شرکت در جشنواره رضوی خواهد شد.   

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 96