مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل:طرح نشست دور همی کتاب خوانی برای دبیران دبیرستان فرزانگان جهان علوم برگزار شد

با مشارکت آموزش و پرورش ناحیه دو اردبیل و کتابخانه های عمومی، نشست های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی در سطوح مختلف دانش آموزان و دبیران برگزار می شود.

                                       
    به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ نشست دورهمی کتاب خوانی ویژه دبیران در دبیرستان دخترانه فرزانگان جهان علوم با حضورمدیر کل کتابخانه های عمومی استان ومدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اردبیل برگزارشد.
در ابتدای این مراسم مدیر کل کتابخانه های عمومی استان به نقش تمدن ساز کتاب در جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود؛ تمدنهای اسلامی با الهام از تعالیم موجود در کتب دانشمندان اسلامی و همچنین قرآن و نهج البلاغه سرآمد دورانهای مختلف بوده است و در زمانی که سایر کشور ها در قعر علمی به سر می بردند دانشمندان جوامع اسلامی در علوم مختلف پیشرفت های قابل توجهی از خود به یادگار گذاشته اند.
وی به اقتباس کشورهای اروپایی از یافته علمی در حوزه ریاضیات ، پزشکی، نجوم ، ادبیات و سایر علوم موجود دردوران شکوفایی اسلامی اشاره کرد و افزود؛ نظریه های علمی دانشمندان آن دوره هم اکنون نیز مورد توجه مجامع علمی جهان است.
در ادامه این مراسم کتاب « بازی کودک در اسلام» توسط دبیران دبیرستان فرزانگان علوم مورد بررسی و جمع خوانی قرار گرفت.
گفتنی است این کتاب حاوی مطالب ارزنده در خصوص تربیت کودک و همچنین نحوه بازی والدین با کودکان و نقش اسباب بازیها را در شکل گیری شخصیت فرزندان مورد توجه قرار می دهد. 
   
 
تعداد بازديد اين صفحه: 109