در راستای جذب کودکان به کتابخانه:اجرای طرح دوشنبه های با کتاب در کتابخانه عمومی علامه امینی نیر

پیمان جلیل پور؛ طرح دوشنبه های با کتاب هرهفته با اجرای یک برنامه کتاب خوانی در کتابخانه عمومی علامه امینی نیر برگزار می شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ پیمان جلیل پور کتابدار کتابخانه عمومی علامه امینی نیر با اعلام این خبر افزود؛برگزاری طرح «دوشنبه های با کتاب» با شعرخوانی از کتاب «یک سیب شیرین» در کتابخانه عمومی علّامه امینی شهرستان نیر با حضور کودکان مهد کودک آوا روز دوشنبه هفتم خرداد ماه در بخش کودک این کتابخانه برگزار شد.
کتابدار کتابخانه عمومی علامه امینی نیر با اشاره به اینکه شعرخوانی یکی از مؤثّرترین روش‌ های آموزش مفاهیم، کلمات و زبان به کودکان است که می‌ توان از این روش به‌ عنوان ابزاری مناسب و نشاط‌ بخش در کنار سایر شیوه‌ های تربیتی و آموزشی بهره جست خاطر نشان کرد؛شعر کودک علاوه بر این که باید جنبه سرگرمی و نشاط ‌بخشی داشته باشد، لازم است با گروه سنّی، نیازهای عاطفی و وضعیت فرهنگی و اجتماعی محیطی که کودک در آن رشد می‌ کند، متناسب و هم‌ خوان باشد.
گفتنی است کتاب «یک سیب شیرین» مجموعه اشعار غلامرضا بکتاش برای کودکان گروه های سنّی «الف» و «ب» است که در قالب ۱۳ قطعه شعر کودکانه توسط شرکت انتشارات سوره مهر در سال 1387 منتشر شده است؛ اشعاری که با خواندن هر یک، لبخند بر لبان کودکان و والدین شان می‌ شکفد. این شعرها دارای نکات آموزشی ارزنده‌ ای با موضوع عشق به پدر و مادر و خانواده، دوستی و مهرورزی و ترسیم دنیای کودکانه هستند.
کتاب «یک سیب شیرین» مهمان سفره با صفای «کتاب‌ خوان خرداد ماه 1397» است که از کتابخانه های عمومی سراسر کشور قابل تهیّه است.
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 86