1

2
1396/6/23 پنجشنبه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در اولین جشنواره خیرین کتابخانه ساز شهرستان نمین: کتاب، والاترین ابزار برای ترویج ارزشهای انسانی است اولین جشنواره خیرین کتابخانه ساز شهرستان نمین با تلاش اداره کتابخانه های عمومی و انجمن خیرین کتابخانه ساز این شهرستان و مؤسسه مردم نهاد نسیم مهر در هتل احسانی نمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در این جشنواره که با حضور ناصر نصیری معاون سیاسی امنیتی استاندار، کریمی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، عبدالعلی پور فرماندار نمین، دکتر رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، اعضای شورای اسلامی شهر نمین و جمع کثیری از خیرین و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار شد، از نیکوکاران منتخب تجلیل بعمل آمد.

در این جشنواره،  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه کتاب والاترین ابزار برای جمع آوری اطلاعات صحیح،آگاهی دهی و ترویج ارزشهای انسانی است،گفت: توسعه کتابخانه و کتابخوانی در نهایت منجر به توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه می شود.

ناصر نصیری با بیان اینکه فرد مأنوس با کتاب مزین به ارزشهای اخلاقی و درک کننده انسانیت است، ادامه داد: کتابخانه‌ها برای پاسخگویی به نیازهای مخاطبان و مراجعان خود باید به سیستم های جدید و به روز همچنین اشکال مختلف قالب‌های ارایه مجهز باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این جشنواره با بیان اینکه حمایت‌های خیرانه از کتاب و ساخت کتابخانه یک حرکت فرهنگی و در عین حال تربیتی بسیار مهم در جامعه است، یادآور شد: کتاب نسل آینده را متمدن و با فرهنگ غنی پرورش می دهد.

رباب عزیزخانی افزود: تاکنون خیرین 40 قطعه زمین برای احداث کتابخانه، اهدای 8 کتابخانه شخصی، تکمیل و تجهیز 18 باب کتابخانه و پرداخت مبالغ قابل توجه برای خرید کتاب در استان اردبیل رابر عهده گرفته اند.

 

فرماندار نمین هم در این مراسم با اشاره به اینکه فرهنگ دوستی و فرهنگ پروری همواره با نام نمین عجین شده است، افزود: خیری در روزهای اخیر بالغ بر 2 هزار جلدی کتاب به کتابخانه‌های شهرستان اهدا کرده است.

فرهاد عبدالعلی پور، مشارکت انجمن های مردمی در فعالیتهای فرهنگی را ثمربخش دانسته و تصریح کرد: مؤسسات مردم نهاد همچون انجمن خیرین کتابخانه ساز می توانند نقش قابل توجهی در جذب کمک های مردمی برای ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی برعهده بگیرند.

21 شهریور 96

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 462