فرماندار مشگین‌شهر:دولت تدبیر و امید از برنامه‌های فرهنگی حمایتی مضاعف دارد

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: دولت تدبیر و امید حمیات مضاعفی را از برنامه‌های و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد تا بتواند در این بخش‌ها تحولی اساسی و چشمگیر در جامعه ایجاد کند.

میرعلی رحیمی زاد در گفتگو با روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان اظهار کرد: جای خرسندی است که در شهرستان مشگین‌شهر همزمان با سراسر کشور طرح کتابخانه‌گردی در کتابخانه شهید اسدی این شهرستان اجرا می‌شود که به یقین با استقبال خوب مردم و ا هالی فرهنگ دوست مشگین‌شهر روبرو خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هر تحولی که در جامعه رخ می‌دهد مبنا و اساس آن حرکت‌ها و کارهای فرهنگی است و هر قدر در این حوزه صرف هزینه و تامین منابع انجام شود در حقیقت سرمایه‌گذاری برای نسل‌های آینده است که خود می‌تواند در تربیت و تعالی نسل آینده به عنوان یک زیرساخت اساسی مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر افزود: شهرستان مشگین‌شهر با سابقه دیرین در حوزه تمدن و تاریخ و فرهنگ با حمایت و همراهی مسئولان به ویژه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اقدام به احداث و توسعه کتابخانه‌های مختلف در مناطق شهری و روستایی کرده و به یقین این سرمایه‌گذاری‌ها در آینده نتایج سودمندی را در تربیت کودکان، نوجوانان و جوانان ما به همراه خواهد داشت.

رحیمی زاد ادامه داد: براساس آموزه‌های دینی و مبانی اسلامی یاد گرفتن و توجه به امر آموزش و دانایی همواره مورد تاکید و توجه قرار گرفته و بر همین اساس است که امر کتابخوانی به صورت مستمر و نهادینه شدن آن در بین خانواده‌ها می‌تواند سلامت تربیتی و ارتقای شایستگی تک تک افراد جامعه را به همراه داشته باشد.

وی گفت: در کتابخانه‌های عمومی شهری و ورستایی گ همکاران ما مصمم هستند تا با ارتقای توان نیروی انسانی و منابعی که موجود است به اعتلای علمی و فرهنگی جامعه کمک کنند که به یقین ترویج فرهنگی مطالعه می‌تواند در این زمینه بسیار موثر و راهگشا باشد.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر با بیان اینکه باید از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی در راستای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان و دانشجویان برای اطلاع و آشنایی با تاریخ فرهنگ و مواریث کهن مشگین‌شهر استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: قطعا تداوم طرح‌هایی نظیر کابخانه‌گردی و حضور اقشار مختلف در کتابخانه‌ها می‌تواند زیرساختی مناسب و شایسته در تقویت و انتقال پیام‌های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی باشد.

انتهای پیام/

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 72